Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Historia Polski. Prosze zgadnac o co chodzi...

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Polska Prasa / Dowolne media po polsku
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Мар 06, 2008 10:12 pm    Заголовок сообщения: Historia Polski. Prosze zgadnac o co chodzi... Ответить с цитатой

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
golem

СообщениеДобавлено: Чт Мар 06, 2008 10:29 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wygląda jak obraz W. Kossaka "Wspomnienie lat dziecinnych – Szarża Czerkiesów na Krakowskim Przedmieściu". Owo wspomnienie dotyczy epoki Powstania Styczniowego - mały Kossak miał wtedy siedem lat.
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Мар 06, 2008 11:08 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Konkurs wygrany, nagroda już jedzie... Smile)))

Czeczeni kiedyś byli najbardziej lojalnymi żołnierzami cara...

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Wasia

СообщениеДобавлено: Пт Мар 07, 2008 6:32 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Cha,,,,,,, cha cha,,,,,,,,,,,,, chachachchacha............
Nie wedziałem tego Shocked że nas Polaków?!?!?!?!? Czeczeni???? Nasz bratni naród Crying or Very sad a my im rondo w prezencie, azyl, mieszkania, socjal, radio gratis itp. itd. A oni nas kijem po łbie Crying or Very sad
golem

СообщениеДобавлено: Пт Мар 07, 2008 9:40 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Po pierwsze Czerkiesi to nie Czeczeni
http://pl.wikipedia.org/wiki/Czerkiesi
Po drugie to byli Czerkiesi w służbie carskiej czyli coś w rodzaju obecnych Kadyrowców Wink

СообщениеДобавлено: Пт Мар 07, 2008 2:22 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Chwały rosyjskiemu orężu to wydarzenie nie przynosi... Confused
zetef

СообщениеДобавлено: Пт Мар 07, 2008 4:58 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wasia - coś ci się rodzinne koligacje pomyliły.
Od kiedy to Czeczeńcy to nasz bratni naród? Very Happy
Dodaj jeszcze Maorysów i Eskimosów z Grenlandii.
krzyzak

СообщениеДобавлено: Сб Мар 08, 2008 4:37 pm    Заголовок сообщения: Re: Historia Polski. Prosze zgadnac o co chodzi... Ответить с цитатой

Rain писал(а):

Jest jeszcze jeden obraz Wojciecha Kossaka - Czerkiesi na Nowym Świecie.
1912. Akwarela.
Tak jak Golem powiedział - Ilustracja do "Wspomnień".

A co do reszty, no cóż załatwiliście ich jak Czeczenów.
Niektórzy Czerkiesi, a szczególnie Kabardyńcy w XVIII i XIX w. zaciągali się czasami na służbę do armii rosyjskiej. Np. kabardyński bohater i prototyp lermontowskiego Ismail-beja, książę Ismail-bej Atażukin w stopniu majora walczył pod Oczakowem i w wojnie ze Szwecją (podziwiany przez Potiomkina, znał arabski, francuski i rosyjski). Dążył jednak do zjednoczeniu plemion czerkieskich i dlatego stał się dla Rosjan niebezpieczny. Próbowali z Czerkiesów utworzyć wojska wspierające imperium jeszcze Potiomkin i generał Cycjanow. Generał Rtiszczew doprowadził nawet do wysłania do Petersburga deputacji Kabardyńców, którzy mieli zaoferować wystawienie dla cara sotni czerkieskiej dla jego gwardii, jednakże delegaci po powrocie do ojczyzny zostali... wygnani z niej przez własnych ziomków. Również podczas wojny 1812 r. zdarzały się pojedyncze przypadki uczestnictwa w walkach Czerkiesów. Byli to jednak albo pojedynczy książęta z niewielką świtą, albo "zasymilowani" Czerkiesi służący w składzie pułków kozaków czarnomorskich.
Do sformowania oddziałów złożonych z Czerkiesów doszło dopiero za czasów Paskiewicza (półszwadron kaukasko-górski lejb-gwardii w Petersburgu oraz pułk konno-muzułmański, który razem z kaukasko-górskim dywizjonem był rozlokowany w Warszawie). Niemal w tym samym czasie, kiedy służący w armii carskiej Polacy tłumili ostatnie zrywy kaukaskich górali, Czerkiesi szarżowali na Krakowskim Przedmieściu, co uwiecznił na swym obrazie Wojciech Kossak.
Zanim jednak to nastąpiło, Polacy na przełomie XVIII i XIX wieku o Czerkiesach wiedzieli stosunkowo niewiele. Była wprawdzie pamięć o rekrutowanych na Kaukazie w czasach Rzeczpospolitej petyhorcach, jednak dopiero doniesienia o walkach górali z carską Rosją ponownie zwróciły uwagę na Czerkiesów.
W 1860 r. generał Jewdokimow stworzył plan deportacji całego narodu czerkieskiego na stepy, do Kraju Stawropolskiego lub Turcji. Pomysł zyskał akceptację Aleksandra II, który dał na jego realizację 5 lat. Wojska rosyjskie plan wypełniły w 1864 r. Szacunki dotyczące wypędzenia Czerkiesów są różne - przyjmuje się zazwyczaj liczbę ponad miliona. Podczas wysiedleń zginęło, zmarło tak wielu Czerkiesów, iż mówiono, że do podróży przez Morze Czarne do Turcji nie potrzeba wcale statków, bo można przejść suchą stopą po plecach pływających trupów. Tysiące czerkieskich rodzin zgrupowanych w obozach (koncentracyjnych?) czekało miesiącami, bez dostaw żywności i wody. Zanim zdołali podjąć podróż - z głodu, chłodu i od chorób zmarły dziesiątki tysięcy z nich. Niektóre ze statków tonęły w drodze z powodu przepełnienia. Wysiedleńców Turcy przyjęli początkowo niechętnie. Rozlokowali ich głównie w europejskiej części swego imperium, gdzie pełnili służbę policyjną lub wojskową. Z czasem stali się dla sułtanatu tym samym czym dla carów kozacy. Dziś żyje na świecie rozsiana w 50 krajach, od Ameryki, przez Niemcy, Izrael, Egipt, Syrię i Turcję zaledwie cząstka dumnego dawniej narodu. Przechowują oni pamięć o "czerkieskim ludobójstwie" starając się rozpowszechnić wiedzę o tych wydarzeniach na świecie, a szczególnie w Rosji, gdzie jest to nadal "biała plama". Na Kaukazie zostali potomkowie niedobitków plemion czerkieskich, którym udało się uniknąć wysiedlenia.
Stimuss

СообщениеДобавлено: Вс Мар 09, 2008 3:16 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wasia писал(а):
Cha,,,,,,, cha cha,,,,,,,,,,,,, chachachchacha............
Nie wedziałem tego Shocked że nas Polaków?!?!?!?!? Czeczeni???? Nasz bratni naród Crying or Very sad a my im rondo w prezencie, azyl, mieszkania, socjal, radio gratis itp. itd. A oni nas kijem po łbie Crying or Very sad

Nie tylko po łbie ale i s***li na nas bo Polaków w dołach kolacznych trzymali dla okupu (patrz film Wojna) 200 lat temu i teraz (patrz okup za polskich naukowców).
Wasia

СообщениеДобавлено: Пн Мар 10, 2008 3:56 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Kadyr i całe społeczeństwo kaukazu powinien nas przeprosić!!! za nasz ból i poniżenie, za śmierć wybitnych patriotów i rodziców wyjadkowych dzieci.
Okazuje się, że to oni zapoczotkowali eksterminacje naszej inteligencji, wyraźnie widać jak bije nauczyciela z przykościelnej szkoły, a ta pani jest napewno uczoną od jąder. Tragedia Crying or Very sad czuję się męczennikiem.
barbra

СообщениеДобавлено: Пн Мар 10, 2008 9:03 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wasia "z Polszy" : proszę cię,nie pisz "my", bo raczej się do "nas" nie zaliczasz.Po pierwsze-koszmarne błędy w pisowni.Po drugie-jak zwykle,dobrze nam znana satysfakcja z robienia innym krzywdy:bicie,trzymanie kogoś w dole kloacznym-oto WASZ powód do dumy,
MY zaś takich czynów się zwyczajnie wstydzimy.
I to podstawowa różnica.Więc wyluzuj i zostań tym kim jesteś,nie pisz za nas "my".Paszport tych spraw także nie rozwiązuje,chodzi o styl myślenia,wartości,wychowanie,szacunek do siebie i innych.

Wasia

СообщениеДобавлено: Вт Мар 11, 2008 8:04 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

barbra писал(а):
Wasia "z Polszy" : proszę cię,nie pisz "my", bo raczej się do "nas" nie zaliczasz.Po pierwsze-koszmarne błędy w pisowni.Po drugie-jak zwykle,dobrze nam znana satysfakcja z robienia innym krzywdy:bicie,trzymanie kogoś w dole kloacznym-oto WASZ powód do dumy,
MY zaś takich czynów się zwyczajnie wstydzimy.
I to podstawowa różnica.Więc wyluzuj i zostań tym kim jesteś,nie pisz za nas "my".Paszport tych spraw także nie rozwiązuje,chodzi o styl myślenia,wartości,wychowanie,szacunek do siebie i innych.

Masz rację piszemy " z Polshy" Zaliczam się, zaliczam (niestety) chociaż jeden z rodziców urodzili się gdzieś na Syberii, a pradziadek wyjechał tam na wczasy za powstanie styczniowe. O błędy nie przejmuj się jest Word poprawi automatycznie, a i edukację dawno skończyłem.
A z "nam" "WASZ" "MY" to przesadziłaś, potwierdzasz naszą małostkowość. Uważasz że jest ten polakiem kto myśli i robi jak ksiądz każe lub ktoś pochodzący od konia? Pani śliczna, naucz się szanować inne zdanie i czas najwyższy zakończyć z naszym męczęstwem i heroizmem i oczywiście za "naszą wolność i waszą"
West

СообщениеДобавлено: Вт Мар 11, 2008 8:39 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wasia писал(а):
Masz rację piszemy " z Polshy" Zaliczam się, zaliczam (niestety) chociaż jeden z rodzicуw urodzili się gdzieś na Syberii, a pradziadek wyjechał tam na wczasy za powstanie styczniowe.

O "niestety" nie pieriezhvai... Nie "zaliczasz się"! Jesteś zwykły p.... siejący nienawiść między normalnymi Rosjanami i Polakami.
Jeżeli to prawda z tymi przodkami z Powstania Styczniowego, to oni teraz w grobie się przewracają że mają takiego potomka manipulanta...
Nie "zaliczasz się" Wasia, nie... Confused
Dzierżyński też nie...

Czy ktoś zauwazył informację że Cerkiesi to nie Czeczeńcy? Tak jak "ruski nie pruski"... Smile
A Czerkiesom, jeżeli ktoś zapomniał, rozkazy wydawali... Rosjanie.

Последний раз редактировалось: West (Вт Мар 11, 2008 9:00 pm), всего редактировалось 1 раз
Arina Rodionovna

СообщениеДобавлено: Вт Мар 11, 2008 4:14 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Cześć i Czołem! Forum nazywa się- Dla naszych Kochanych Przyjaciół Polaków.Po co się wzajemnie obrażać i poniżać?Po co wytykać błędy ortograficzne? Wiele osób popełnia błędy w pisowni, język polski uznawany jest za jeden z najtrudniejszych ( Gzi-egoż Bzienciścikiewić ).
Czerkiesi czy Czeczeni-ale rozkazy wydawali Rosjanie.
Cywile czy mundurowi,straszna tragedia-Mord w Katyniu-a rozkaz podpisał stalin-Gruzin.
Mister West-to co Pan wyprawia nazywane jest "Podwójne standardy".
Załóżmy że Wasia nie we wszyskim ma rację.Nie musi.Załóżmy że mózg jego jest wyprany przez agresywną,radziecką propagandę.Ale przecież można dyskutować normalnie, na tzw. poziomie.Kto ma moralne prawo zaliczać albo nie zaliczać?Od 2001-go jestem obywatelem RP.Wiele razy słyszałem : "Jaki ty Rosjanin, ty już Polak jesteś !"
Dla mnie to już po 18-tu latach pobytu w Polsce-nie ma znaczenia.Ale na pewno wielu tym,którzy tak mówili-to schlebia.A niech schlebia-były okupant,tzw. rusek, zamieszkał w Polsce i czuje się tu dobrze.

P.S do Barbry. Na TV zdaje się 4 nadawany jest ( potocznie mówią "leci" ) serial animowany-Władcy much.Proszę zwrócić uwagę na pisownie w napisach tytułowych i końcowych.

Do Usług.
Arina Rodionovna.
Grzegorz

СообщениеДобавлено: Вт Мар 11, 2008 5:53 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Arina Rodionovna писал(а):

P.S do Barbry. Na TV zdaje się 4 nadawany jest ( potocznie mówią "leci" ) serial animowany-Władcy much.Proszę zwrócić uwagę na pisownie w napisach tytułowych i końcowych.

Do Usług.
Arina Rodionovna.

Ten serial co to leci na TV4 ma tytuł "Włatcy Móch" a nie Władcy Much. Błąd jest zamierzony i wszystkie błędy w pisowni i wymowie są tam zamierzone co jest elementem dowcipu w stym serialu.
Arina Rodionovna

СообщениеДобавлено: Вт Мар 11, 2008 6:24 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Naprawdę???
A niezamierzone błędy można wytykać na tym forum?Ok.
Albo dyskusja,albo kółko ortograficzne.
Czy można wątpić we własną ortografię oglądając " Włatców Móch"?
Myślę że tak.I m.in dla tego uważam że Barbrze nie wypada Wasi zwracać uwagę.
Stivi

СообщениеДобавлено: Вт Мар 11, 2008 8:26 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

West писал(а):
O "niestety" nie pieriezhvai... Nie "zaliczasz się"! Jesteś zwykły p.... siejący nienawiść między normalnymi Rosjanami i Polakami.
Jeżeli to prawda z tymi przodkami z Powstania Styczniowego, to oni teraz w grobie się przewracają że mają takiego potomka...
Nie "zaliczasz się" Wasia, nie...

West +100.....
Arina Rodionovna писал(а):
Załóżmy że Wasia nie we wszyskim ma rację.Nie musi.Załóżmy że mózg jego jest wyprany przez agresywną,radziecką propagandę.Ale przecież można dyskutować normalnie, na tzw. poziomie.Kto ma moralne prawo zaliczać albo nie zaliczać?Od 2001-go jestem obywatelem RP.Wiele razy słyszałem : "Jaki ty Rosjanin, ty już Polak jesteś !"

FFFszystko polega na tym,że niektórzy jadą tu nie z powodu polskich korzeni,a poprostu szukając lepszego życia....Próbując zasymilować sie tu niewiedzą w jaką strone odbić-zdecyduj sie Wasia.Ja naprzykład takiego problemu niemam-Litwa ojczyzna moja,a mieszkam tu....kapryz malarza-artysty

West

СообщениеДобавлено: Вт Мар 11, 2008 9:02 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Czy ktoś może odpowiedzieć, czy słowa "p..." i "p..." są w języku polskim słowami niecenzuralnymi?...
Stivi

СообщениеДобавлено: Вт Мар 11, 2008 9:17 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

nieaaa-ale brzmi....jak by to ująć... Rolling Eyes
zetef

СообщениеДобавлено: Ср Мар 12, 2008 8:17 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ależ ty masz problemy West.
'Prowokator' - to zależy od kontekstu. Może być prowokator, że tak powiem artystyczny. Mówi się przecież o prowokacji artystycznej, o prowokacji w sztuce. Najczęściej oznacza to, że jakiś pacykarz za grosz nie ma talentu - więc robi coś dziwnego lub głupiego. Na przykład sika na ścianę.
Normalnie to by sie dziada ukarało mandatem - ale w jego wypadku to jest 'prowokacja artystyczna'.
Może być też 'prowokator' na usługach np. policji. Czyli zwykły kapuś który podpuszcza co głupszych do jakichś działań. W sumie słowo 'prowokator' na pewno nie jest słowem niecenzuralnym. Chociaż publiczne określenie kogoś jako 'prowokatora' może skutkować procesem cywilnym.
Słowo 'palant' też ma 2 znaczenia. jedno - to, że jest to gra. Co prawda już zapomniana, a więc nie grywana, ale słowo się ostało.
Natomiast jeśli nazwiesz kogoś kogoś 'palantem' w sensie, że jest złamanym chujem, kutasem i nieudacznikiem - no to możesz mieć również do czynienia z sądem lub mordobiciem, ale to już zależy od temperamentu i kondycji fizycznej oponenta.
Natomiast samo słowo 'palant' nie jest słowem niecenzuralnym. Palant to zwyczajny i banalny 'fiut'.
West

СообщениеДобавлено: Ср Мар 12, 2008 9:53 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wasia писал(а):
Kadyr i całe społeczeństwo kaukazu powinien nas przeprosić!!! za nasz bуl i poniżenie, za śmierć wybitnych patriotуw i rodzicуw wyjadkowych dzieci.
Okazuje się, że to oni zapoczotkowali eksterminacje naszej inteligencji, wyraźnie widać jak bije nauczyciela z przykościelnej szkoły, a ta pani jest napewno uczoną od jąder. Tragedia Crying or Very sad czuję się męczennikiem.

Ano mam, "zetef"...
Autora powyższego tekstu nazwałem p... i p... i te dwa słowa gdzieś przepadły z mojego ostatniego postu...

Wasia

СообщениеДобавлено: Ср Мар 12, 2008 9:55 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Arina nie mam wypranego mózgu przez komunizm, jestem paskudnym kapitalistą, ojciec był obszarnikiem ,choć dziadek urodził się na Syberii (matkę miał Ruską). Nie mam rodziny w RF i pierwszy raz w Rosji byłem w roku 1999. Więc nie mogli wyprać mózgu. Arina, za to jestem pod wrażeniem twoją spostrzegawczością. Podwójne standardy to jest to co u nas (nie wiem czy mogę tak mówić) jest nagminne!!! Jesteśmy jak KALI.
West
"O "niestety" nie pieriezhvai... Nie "zaliczasz się"! Jesteś zwykły p.... siejący nienawiść między normalnymi Rosjanami i Polakami.
Jeżeli to prawda z tymi przodkami z Powstania Styczniowego, to oni teraz w grobie się przewracają że mają takiego potomka manipulanta..."
Manipulant Rolling Eyes Siejący nienawiść Rolling Eyes Skąd znamy te słowa Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Dożuć prowokator, wywrotowiec etc. i oczywiście nie zapomnij o skrytożercy parówek. West szanuj się, a to pomyśle że jesteś IX sekretarzem.
Nie rozumiem toku myślenia z przewracaniem, bądź miły uświadom.

Z ortografią poprawię się, będę bardziej uważny Sad a na Barbarę nie obraziłem się, po prostu nie mogę. Ojciec miał kiedyś kobyłę BAŚKĘ, jaka ona była głupia, brzydka i na dodatek miała ciągle wiatry, przez tą kobyłę w obrębie ok. 30 km nikt nie nazywał córki Barbarą. Więc co ja mogę.
Wasia

СообщениеДобавлено: Ср Мар 12, 2008 11:32 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

West писал(а):

Ano mam, "zetef"...
Autora powyższego tekstu nazwałem p...i te dwa słowa gdzieś przepadły z mojego ostatniego postu...

I dobrze ci tak Laughing Dziękuję ADMINISTRATOROWI ;20;
Znaj moje dobre serce Very Happy powiem gdzie jest twój tekst, skoro ty nie wiesz. On został skasowany. Proste prawda Laughing
West pywatnie powiem ci, że jesteś bardzo wulgarny Sad zupełnie jak mój stryjeczny brat z New Yorku (jemy przystoi on jest "Polish Jobs").
West

СообщениеДобавлено: Ср Мар 12, 2008 3:23 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wcale się nie dziwię stryjecznemu bratu...
Wasia

СообщениеДобавлено: Ср Мар 12, 2008 3:55 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

West писал(а):
Wcale się nie dziwię stryjecznemu bratu...

Shocked Mój brat jest Polish Jobs (tępy, wulgarny i spasiony), nie wieże że ty możesz być podobny do niego Confused Chociaż do "za kaużę" wartościowy człowiek nie leciał.
zetef

СообщениеДобавлено: Ср Мар 12, 2008 7:12 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No co wy - kochani ?
Co to za smutne gadki ?
Trza sie napić - albo sobie dać po razie. A tu jakieś dwuznaczności. Zupełnie nie po naszemu.
A może nasz sympatyczny moderator i 'master' powiedziałby mi gdzie można w Warszawie kupić rybkę co się nazywa 'wobła' ???
Do Ciebie mówię Rain - żebyś się nie migał!!
Bo wiesz, mnie to wali i leci mnie bardzo niskim kalafiorem te wszystkie Kirgizy, Czeczeńce czy inne dzikusy.
A 'wobła' to jest smak dzieciństwa - tyle, że bez piwa.
Oj, żeby się tylko Anna Terientiewna nie dowiedziała. Na szczęście i tak już nie żyje, ale dla mnie ciągle jest obecna. Paskudna starucha. Dla nie wiedzących, to moja nauczycielka ze szkoły podstawowej. Sucha, koścista, o wąskich, zaciśniętych ustach.
Cholera nawet nie znam jej nazwiska.
Wszystkiego dobrego Pani Anno !
Kalasanty

СообщениеДобавлено: Вт Мар 18, 2008 1:06 pm    Заголовок сообщения: Obraz przypomniał Ответить с цитатой

mi opowiadania Babci o Czerkiesach w białych burkach z patrontaszami na piersiach, ktуrzy na początku XX w już nie szarżowali ale byli stałym elementem krajobrazu W-wy. W szkole lekcje - po rosyjsku rozpoczynały się odśpiewaniem "mnogi lieta prawosławnyj ruskij car". To zaledwie sto lat temu. Po odzyskaniu niepodległości warszawiacy rozebrali cerkiew i pomnik car ale pozostała Cytadela - symbol rosyjskiej dominacji, bo jej rozbiуrka była zbyt trudna i kosztowna. Znowu odzyskaliśmy suwerenność i to samo - rozbieramy pomniki, wykrzywiamy sie do rosjan a w środku W-wy stoi symdol dominacji ZSRR nad Polską jak wielki ch... Stalina w erekcji i nikomu to nie przeszkadza.
zetef

СообщениеДобавлено: Вт Мар 18, 2008 6:15 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Kalasanty - o ci ci chodzi?
O Pałac Kultury i Nauki - a niech sobie stoi. To jest symbol Warszawy. Niemal wszystkie wycieczki z prowincji - jadą najpierw zobaczyć to cudo.
Najłatwiej jest rozwalić. Ale co w zamian ? Gdzie podziać te wszystkie kina, teatry, instytucje - co się tam mieszczą?
Sala kongresowa na to chyba najlepsza sala koncertowa w mieście. I co? Rozebrać, bo źle się kojarzy?
No i chuj z tym. Niech się kojarzy jak chce, ale jest. I podobno akustykę ma genialną.
Poza tym mów co chcesz - ale Pałac w niczym nie przypomina chuja - a już na pewno nie w erekcji.
Co za mania jakaś pieprzona. pomniki rozwalać, budynki też, bo źle się kojarzą.
Na Placu Bankowym stal pomnik Dzierżyńskiego - niesłuszny - jak najbardziej. Już go nie ma. Stoi za to pomnik Słowackiego. Tym razem słuszny.
A nie można było na pomniku krwawego Feliksa zmienić tabliczki, i napisać, że to Juliusz Słowacki ? Very Happy
A kto tam po paru latach odróżni Feliksa od Julka. Młodzi i tak mają to w dupie.
A tak, byłoby i tanio i szybko. A co najważniejsze jakby kiedyś Słowacki okazał się niesłuszny - to zmiana tabliczki zajmuje jakieś 10 minut.
krzyzak

СообщениеДобавлено: Сб Мар 22, 2008 9:23 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Dla odmiany historia Rosji i kto zgadnie o co chodzi? Very Happy Dodam tylko, że obraz przedstawia jedyną taką formację jazdy polskiej.
golem

СообщениеДобавлено: Вс Мар 23, 2008 8:58 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Lisowczycy, Strzelanie z łuku, Józef Brandt, 1885

СообщениеДобавлено: Пн Мар 24, 2008 1:25 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Z kim ? Shocked

СообщениеДобавлено: Ср Мар 26, 2008 7:51 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Andrew - w życiu nie czytałem głupszego wpisu.
Chyba Cię lekko pojebało, co?
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Polska Prasa / Dowolne media po polsku Часовой пояс: GMT + 1
Страница 1 из 1

Перейти: